Burdur Bahçeşehir Koleji Avrupa'ya Açılıyor

Okunma: 2498
Burdur 18 Ağustos 2017 18:53
Videoyu Aç Burdur Bahçeşehir Koleji Avrupa'ya Açılıyor
A
a

Dünya okulu Burdur Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesinin 2017 yılı AB Eğitim ve Gençlik Programı kapsamında hazırladığı okul eğitimi projesi Avrupa Birliğince kabul edildi.

Yapılan açıklamada; okul eğitimi projesinin 2017 yılı için AB’nin ön görmüş olduğu alt önceliklerden birisi olan “Meslek hayat öncesi çekirdek beceriler” e göre hazırlandığı amacının ise lise öğrencilerinin erken yaşta; - baskı altında çalışabilme, - iki dilde iş arayabilme, - grup liderliği ve problem çözüm odaklı iş hayatı” gibi becerileri edinmek olduğu ve de bu edinimler için ortak yöntem olarak tüm Avrupa Birliği’nin kabul ettiği “Forum Tiyatro’nun tüm ortaklarca kabul edildiği ve projenin onaylanmasında önemli bir yer edindiği vurgulandı.

Konuya ilişkin Burdur Bahçeşehir Kolejinden yapılan açıklamanın devamında “Forum Tiyatro; toplumsal konuları ele alması ve değişik yaklaşım ve çözümler üretmeye olanak sağlaması, izleyen ve izleneni oyuna katması nedeniyle eğitimde drama çalışmalarında bir teknik olarak da kullanılmaktadır.

Türkiye den Burdur Bahçeşehir Koleji’nin ortak olduğu projenin diğer ortakları Romanya, Makedonya, Portekiz ve Bulgaristan’dır.

Proje süresince aktif olarak yer alacak olan lise öğrencilerimiz periyodik olarak yurt dışına çıkacaklar ve bahsedilen becerilerin edinimi için aktif eğitimci olacaklardır. Bu eğitimlerden birisi de 2018 Mayıs ayınca Burdur Bahçeşehir Koleji yerleşkesinde okul öğretmenlerimizce yabancı öğrenci ve öğretmenlere İngilizce olarak verilecektir.” denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 542 Oy (%43)

  • Daha İyi Olabilir : 377 Oy (%30)

  • Beğenmedim : 356 Oy (%28)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat