Bu Alana Uygun Reklam Eklenmemiş
Bu Alana Uygun Reklam Eklenmemiş
 
   Haber Kategorileri
   İlçelere Göre Haberler
   2011 YILIN ENLERİ
   Bucak
   Bucak Mahalle Muhtarları
   BUCAK SON DAKİKA SEÇİM SONUÇLARI
   İletişim
   Künye
   Linkler

  
  
  
  
Bu Alana Uygun Reklam Eklenmemiş
Ak Parti Burdur Kadın Kolları Başkanı Aysun Çetiner Seçildi

Ak Parti Burdur İl Kadın Kolları 3. Olağan Genel Kongresini 28 ocak 2012 cumartesi günü Öğretmen Evi Nurcihan Velicangil Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Kongreye Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ak Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, Ak Parti Kadın Kolları Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanı Meryem Göka, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Ekici, Ak Parti İl Başkanı Osman Karakaya, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl ve İlçe Teşkilatları katıldı.

Kongre öncesinde Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığını Ak Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüç, Kâtip Üyelikleri ise Nazmiye Akkanat ve Mustafa İnal yaptılar.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ak Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanı Aysun Çetiner “Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirler. Kadın eli değmiş, kadın ruhu ile zenginleşmiş, şefkatle sarmalanmış bir dünya, elbette ki savaşla, kanla, gözyaşı ile kararan bugünlerden çok daha güzel yarınlar vaat edecektir. Ak Parti olarak, kadın haklarında ilerleme sağlanmasını ve kadınlarımızın toplumsal hayata katılımını ülke kalkınmasının vazgeçilmezlerinden biri sayıyoruz. Kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadınlarımızın çalışma hayatına girmesi, siyasete katılması, eğitim imkânlarının artırılmasına büyük hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya “Kadın siyasetin temel direğidir. Partimiz kadın örgütlenmesi metodu ile dünyaya örnek olmuş bir parti. Kadınların siyasette daha aktif olmaları siyasete nezaketi zarafeti ve akılcılığın işlev kazanmasını sağlamıştır ki bu onların en büyük başarısıdır. Burdurlu kadınlarımızın yaklaşık on yılda siyasette gösterdikleri başarıyı İl Kadın Kolları Başkanı Aysun Çetiner ve yönetimi kurlu üyelerinin daha da ileri taşıdığını görmekteyiz” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Ekici “ Toplumun şekillendirilmesi, çocuğun yetiştirilmesi, çocuğun iyi huylu ahlaklı vatanını milletini seven bir birey olaraktan yetişmesinin temel öğesi kadındır. Yani ilk mürebbiye ilk öğretici kadındır. Bu toplum eğer ileri gidiyorsa muhakkak kadın eli vardır” dedi.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Ömrümüzün bir kısmında Ak Parti gibi bir partide siyaset yapıyor olmak hepimiz için bir ayrıcalık. Türkiye’nin geleceğini konuşuyoruz. Çünkü biz küçük insanlar değiliz. Biz Ak Partinin saflarında bu görevi ifa ederek Türkiye’nin yüzüncü yılı ne olacak Türkiye Dünya devletleri arasında ilk on ekonomiye nasıl girecek 2023 kadar bir hedefimiz var ama orada da bitmiyor. Söylenen tüm alanlardaki hedefleri gerçekleştirmiş olursak eminim Türkiye çok güzel bir sistemin içerisinde daha iyi bir noktaya gitmiş olacak. Onun için seçimlerde biz lider Ülke olalım dedik. Güçlü toplum olalım dedik ve vatandaş sandığa giderken bizimle aynı görüşte olduğunu kullandı oylarla ispatladı. Her siyasi seçimlerde kadınlarımızın çok büyük bir payı olduğunu her defasını söyledik. Türkiye’nin istikrarının devamında kadın seçmenlerimizin partimize çok iyi bir noktada güç verdiğini biliyoruz “dedi.

Ak Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş “Ak Parti Kadın Kollarının çalışması hiçbir partide yok. Bizim partimiz bir siyaset okulu gibi. Ak Partinin bugün geldiği durum Zirve. Ama bu zirve son değil. Daha gideceğimiz çok yer var. Biz hızımızı aldık bundan sonra hedefimiz 2023.Kadını, erkeği, genci, yaşlısı hep birlikte çalışacağız. Biz insanı kaliteli yetiştirmek

istiyoruz” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Osman Karakaya “ Parti içerisinde kadınlarımızın rolü çok büyük. Kurumsal bir partiyiz. Hiç bir zaman kadın kollarını ve gençlik kollarını yan kademe olarak görmedik. Onlar da kendi görevlerini üstlenmiş oldukları misyonları yapmak için göreli partimizin birer kademeleri. Başta Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere siyasette sizlerde var olacaksınız demiş o yüzden onların da kurumsal yapıları var. Ak Partinin kuruluşundan beridir kendi düşündüğünü söyleye bilen, her türlü görüşe açık ve herkese saygılı bir Ak Parti kadın kolları teşkilatı var” dedi.

Ak Parti Kadın Kolları Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanı Meryem Göka “Biz Genel Kurullar vasıtasıyla Türkiye’nin doğusu batısı her yere gidiyoruz her yerde böyle güzel ortamlar görüyoruz buda bizi çok memnun ediyor. Biz Ak Partili kadınlar siyaseti milletimizin hassasiyetlerini ve beklentilerini bilerek çocuklarımızın yarınlarını sağlam temellere oturtmak için yapmaktayız” dedi.

Aysun Çetiner tek liste halinde gidilen seçimde tekrar kadın kolları başkanı oldu

Okunma : 3464 | Eklenme Tarihi : 28 Ocak 2012 23:39 |
    Yorumlar
Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş
    Sizde Yorum Yazın
Adınız:
Email Adresiniz:
Yorumunuz  
   * Yorum Göndermek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.
*Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini üyelerimize önemle hatırlatırız!
 
 
GÜNCEL
İŞ ADAMI CADIL’DAN ANADOLU LİSESİ SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE MORAL KAHVALTISI...
Zafer GÖKSU
İLGİNÇ BEYNİMİZ İLE TANIŞALIM MI ?..
Prof. Dr. İsa KAYACAN
Burdur Valilerinin görev sürelerinin azlığı üzüntüyle karşılanıyor!....
[ tümü ]  

Bu Alana Uygun Reklam Eklenmemiş

BUCAK
Oğuzhan olsun
Bucak Kalsın
Bu ankete 4649 kişi katıldı.

Sonuçlar

Diğer Anketler
 


29 Ağustos 2016

-

 

[ tümü ]  
 
 Havva Özbakır vefat Bucak 23 4 2016
 Süleyman Aykut vefat Bucak 20.4.2016
 Mehmet Çalışkan vefat Bucak 18. 4.2016
 Mehmet Eren vefat Bucak 17.4.2016
 Yusuf Yılmaz vefat Bucak Kavacık 14.4.2016
[ tümü ]  
  

Ana Sayfam YapSık Kullanılanlara Ekle

  

   
    Haber Kategorileri:     Güncel | Politika | Ekonomi | Belediye | Eğitim | Spor | Kültür & Sanat | Sağlık | Teknoloji
   Hizmetler:     Siteye Reklam | Gazeteye Reklam | Gazete Zayi İlanı |
   Bize Ulaşın:    Konak Mahallesi, Süleyman Demirel Bulv. Maraton İş Merkezi , Kat 1 No:102 BUCAK
   E-mail:    ibrahimnanecioglu@hotmail.com | osmannanecioglu15@gmail.com
   NNC MEDYA GRUBU:    Gündem Gazetesi |rehberbucak.com | haberburdur.com | nncmedya.com |

Bucak Haber | Bucak Firma | Bucak Rehber | Bucak İlan | Trafik Kazası | NNC Haber | NNC Medya